30. rocznica śmierci Sługi Bożego  kard. Stefana Wyszyńskiego
28 maja 1981 r. zmarł w Warszawie kard. Stefan Wyszyński, metropolita warszawski i gnieźnieński. Przez 33 lata stał na czele Kościoła w Polsce jako prymas i przewodniczący Konferencji Episkopatu. Nazwany "Prymasem Tysiąclecia".
29 maja 1989 roku rozpoczął się jego proces beatyfikacyjny. Była to inicjatywa papieża Jana Pawła II. Od tej pory przysługuje mu tytuł Sługi Bożego.
więcej ...                                                                                                               
W czwartek 26 maja przeżywaliśmy 30-tą rocznicę śmierci Kardynała Stefana Wyszyńskiego w diecezji zamojsko-lubaczowskiej wspólnie z 15 szkołami Jego imienia. Uroczystej Eucharystii w Kościele MB Królowej Polski w Zamościu przewodniczył pasterz diecezji biskup Wacław Depo.

Podczas homilii Ks. Biskup mówił o niełatwej drodze jaką przebył Prymas Tysiąclecia, który pomimo uwięzienia i szykan nie złamał się, a stał się jeszcze silniejszy, siłą czerpana z modlitwy i zawierzenia Matce Bożej. W kazaniu Biskup kilkukrotnie wezwał wiernych aby swoje życie zawierzyli Maryi, podobnie jak uczynili to Papież Jan Paweł II oraz Kardynał Stefan Wyszyński. Pasterz diecezji przywołał także słowa siostry-poetki Elżbiety Płońskiej, która o odejściu Prymasa napisała: „Są takie odejścia które dają nowy rodzaj obecności. Ojciec Narodu nie odszedł, ale utrudzony, skupiony i szczęśliwy klęka nadal w pokorze przed Jasną Góra już na zawsze w milczącym pokłonie, składa samemu Bogu Polskę i swoje serce.”

Liturgię mszy Św. poprzedziła prezentacja multimedialna o życiu i działalności Prymasa Tysiąclecia.
więcej ...                                                                                                               
30r_01 30r_02 30r_03 30r_04
30r_05 30r_06 30r_07 30r_08
30r_09 30r_11 30r_12 30r_10
   A.D. 2005
Fundacja - Dom Trzeciego Tysiąclecia
Copyright by LeM©